Miód akacjowy skuteczny na choroby!

Opublikowano: 7 października 2012 przez Urszula Pietraszek-Wojnach

Miód akacjowy powstaje z kwiatów robinii akacjowej. W formie płynnej jest jasnożółty lub niemal bezbarwny. Bardzo powoli krystalizuje, wtedy dopiero uzyskuje kremową konsystencję. Miód ten posiada wyraźnie słodki smak i kwiatowy zapach.

Właściwości miodu akacjowego

Ten rodzaj miodu jest zalecany w szczególności osobom ze schorzeniami układu pokarmowego i układu moczowego oraz rekonwalescentom. Miód jest jednym, z najbardziej naturalnych, odżywczych składników naszej diety. Zawiera dużo glikozydów, flawonoidów (akacetynę, robininę ), soli mineralnych, olejków eterycznych ( piperonal, farnezol, linalol ),  liczne śluzy i kwas syryngowy.  Miód akacjowy przyśpiesza regenerację błon śluzowych żołądka, bardzo często jest on stosowany w leczeniu wrzodów żołądka, czy dwunastnicy. Ma też bardzo dobre działanie na regenerację powysiłkową. Miód ten bardzo skutecznie radzi sobie ze stanami zapalnymi skóry wywołanymi przez paciorkowce czy gronkowce.

Jak działa miód akacjowy?

Jego składniki działają osłonowo na żołądek i chronią przed nadmierną ilością kwasów trawiennych. Działa on również zapobiegawczo przeciw powstawaniu kamieni w naszym organizmie. Posiada właściwości moczopędne. Osoby, które narażone są na nadmierny wysiłek psychiczny, również powinny  spożywać miód akacjowy. Składa się on z fruktozy i dlatego bardzo szybko dostarcza energii naszemu organizmowi. Cukry proste są w pierwszej kolejności wchłaniane do krwi i w ten sposób doskonale wzmacniają nasze mięśnie i inne komórki ciała np. mózgu. Miód akacjowy wykazuje działanie uspokajające, pomaga w walce z bezsennością, poprawia nasz nastrój w stanach wyczerpania. Zawiera również substancje chroniące nasz układ sercowo-naczyniowy. Miód ma też zastosowanie w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

Zapalenie gardła, kaszel czy ból gardła związany z przeziębieniem, bądź grypą, można złagodzić pijąc ciepły napar z lipy z dodatkiem tego właśnie miodu.

Poznaj więcej właściwości innych produktów – umów się na konsultację dietetyczną w Ełku!

Życzę zdrowia!

Urszula Pietraszek-Wojnach

Chcesz dowiedzieć się od nas czegoś więcej?