Dieta przy Nadczynności i Niedoczynności Tarczycy i Hashimoto Ełk


Dieta przy nadczynności i niedoczynności tarczycy, którą stosują moi pacjenci z Ełku, a obecnie dzięki konsultacjom online także i innych części Polski, ma za zadanie utrzymanie stałej wagi lub w zależności od potrzeb – jej spadek czy przyrost oraz regulację pracy metabolizmu. Schorzenia tarczycy mogą bardzo silnie oddziaływać na przemianę materii, a tym samym powodować przybieranie kilogramów lub ich znaczny spadek. Choć tak jak w każdej chorobie, również i w tym przypadku podstawą jest leczenie farmakologiczne, odpowiednio dobrana dieta może mieć znaczny wpływ na kondycję organizmu. Jeśli więc walczysz z chorobą Hashimoto, nadczynnością czy niedoczynnością tarczycy i potrzebujesz pomocy w utrzymaniu wagi oraz dostosowaniu diety, zapraszam na konsultacje dietetyczne online lub stacjonarnie w gabinecie w Ełku.

Czy istnieje dieta skuteczna przy schorzeniach tarczycy?

Pod terminem schorzenia tarczycy kryją się w rzeczywistości różne choroby, które mogą powodować odmienne skutki dla organizmu. Do najczęstszych zaburzeń należą nadczynność i niedoczynność tarczycy. Oba przejawiają się w nieprawidłowej pracy tego gruczołu, lecz w zupełnie inny sposób. Dlatego też skuteczna dieta przy schorzeniach tarczycy powinna być odpowiednio do nich dobrana. Bardzo częstym czynnikiem występowania zaburzenia pracy tego gruczołu jest choroba Hashimoto. W zależności od przypadku może ona wywoływać nadczynność lub niedoczynność tarczycy. W walce z Hashimoto bardzo ważna jest właśnie dieta oraz zmiana stylu życia.

Zdrowe odżywianie to podstawa podczas chorób tarczycy

Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tarczycy wymagają dobrze dostosowanej diety. Bardzo ważne jest, aby skupiała się ona na dostarczaniu odpowiednich składników. Poszczególne makro oraz mikroelementy mogą bowiem wpłynąć na prawidłową pracę gruczołu. Aby więc dieta przy niedoczynności i nadczynności tarczycy spełniała swoje zadanie, musi spełniać kilka czynników:
  • dobrana do danego schorzenia,
  • odpowiednio zbilansowana,
  • dostarczająca zdrowych i potrzebnych organizmowi składników.
Nie bez znaczenia jest także plan treningowy. Ruch może tutaj wpłynąć na lepsze samopoczucie oraz ogólną poprawę kondycji człowieka.

Autorski plan żywieniowy i treningowy Urszula Pietraszek-Wojnach

Dietetyk w Ełku, który pomoże Ci w zmianie stylu życia przy schorzeniach tarczycy? Zapraszam na konsultacje online oraz w gabinecie. Moje autorskie plany żywieniowe i treningowe wpłynęły na poprawę zdrowia, a także jakości życia wielu pacjentów.